Täiuslik elu? Või täiuslik vale? Emily Elgar
Öine vaikus on kui kõiksus – pinev, lõputa. Iga hetk on oodata hekis rabistamist, kerget prõksatust, kui õrnad raod Maisie kräbedate käppade all murduvad. Aga praegu valitseb vaikus. Ta otsustab mitte muretseda, kohendab kotti õlal, hõikab uuesti ja jätkab mööda tuttavat konarlikku tänavat oma teed.
Selja taga välgatavad autotuled ehmatavad teda, nagu tungiksid need isiklikku hetke. Auto on tuttav. Ta lehvitab, heites asfaldile varju, millel on ebaloomulikult pikad käed.
Ta kiirendab sammu jooksuks, eespool on möödasõidutasku, nad saavad seal peatuda ja rääkida. Aga jooksmine on auto tähelepanu köitnud, ja ta tunneb, justkui oleksid tema seljale suunatud autotuled kantud elajalikust raevust nagu klaasistunud pilguga transis metsloomal, kel sõõrmeis saagi lõhn.
Kursiivkirjas kopeerin alati raamatu tutvustuse. Need ei ole minu enda mõtted. Minu enda mõtted selle raamatu osas on suht olematud. Raamatu zanriks on psühholoogiline põnevik. Ju ta siis põnev oli. Ma lugesin raamatu läbi küll. Tunnistan, et erilist elamust ma sellest ei saanud.
Viis talve. Kitty Jonson
Südamlik romaan emadusest, sõprusest, eluga edasiminekust ja igat sorti armastusest. Sellest ajast saadik, kui Beth Baileyst oli neiu sirgunud, oli ta olnud armunud oma parima sõbranna vanemasse venda Marki. Ta pole kunagi kaotanud lootust, et ühel heal päeval leiab ta vastuarmastust. Kuid nüüd on Beth kolmekümne viie aastane ja Marki pulmapäeval taipab ta lõpuks, et on aeg eluga edasi minna. Bethi unistus oma esimese armastusega abielluda võib ju olla luhtunud, kuid teine suur soov on endiselt teostatav – saada emaks. Olles omaenda vanemad varakult kaotanud, ei ihka Beth elus midagi muud nii kirglikult ega karda ka ühtki takistust, et oma unistus teoks teha. Viie aasta jooksul, läbi ootamatute katsumuste, jõuab Beth üllatavate järeldusteni perekonna, sõpruse ja armastuse olemuse kohta ning mis kõige tähtsam – iseenda kohta oma kurvilisel teel õnne ja loodetavasti ka emaks saamise poole.
Pesuehtne naistekas, aga mitte halvas mõttes. Täitsa võib lugeda, kui mingit eriliselt sügavat elamust ei oota.
Toateenija Nita Prose
Saladuslik külastaja Nita Prose
Surnukeha on ainus segadus, mille koristamine talle üle jõu käib … Toateenija Molly Gray on maailmas ihuüksi ja harjunud olema tühine. Ta töötab luksuslikus Regency Grandi hotellis, klopib padjad kohevaks, pühib ära mustuse, tolmu ja külastajate saladused ning oskab olla nähtamatu. Ta on pelgalt toateenija – miks peaks keegi teda märkama? Aga ootamatult paisatakse Molly tähelepanu keskpunkti, kui ta avastab kurikuulsa hotellikülastaja härra Blacki voodist surnuna. Seda segadust ei õnnestu niisama lihtsalt ära koristada. Molly kistakse tõeotsingutesse ning majesteetliku hotelli saladuste rägastikus orienteerudes õpib ta saama aru, keda võib usaldada ja keda mitte. Kütkestav ja tõeliselt originaalse kangelannaga vana kooli mõrvamüsteeriumi stiilis kirjutatud „Toateenija“ tõestab võluval moel, et tõde pole sugugi mitte alati must-valge, vaid sageli märksa räpasemates vahepealsetes toonides hall … Raamatuga „Toateenija“ ilmub kirjandusareenile põnev ja muljet avaldav uus hääl Nita Prose. Raamatu tõlkeõigused müüdi veel enne esmailmumist 35 keelde ja romaani põhjal on valmimas film. „Vastupandamatu debüüt.“ – The New York Times „Agatha Christie stiilis paeluv mõrvamüsteerium.“ – Goodreads
Laenutasin alguses ühe raamatu ja siis ka sama sarja teise raamatu. Mulle täitsa meeldis, ega ma muidu järjeraamatut lugenud ei oleks.
Peategelane on pisut autistlike kalduvustega naine (ja kuna tegevustik ajas edasi-tagasi hüppab, siis ka autistlike kalduvustega laps). Teda kasvatas vanaema.
Raamatud on tõepoolest vana kooli mõrvamüsteeriumite stiilis kirjutatud ja sellistena toredad lugeda.
Mina soovitan, mulle küll meeldisid.
Sisalik pagasis: ühe hüppega Mayfairist Mallorcale. Anna Nicholas
Autobiograafiline lugu Londoni edukast suhtekorraldajast, kes koos oma abikaasa ja kuueaastase pojaga asuvad elama lagunenud maamajja Mallorcal. Lugu erinevate maailmade konfliktist ja peategelase püüdest neis mõlemis osaleda. Esialgu pendeldas suhtekorraldaja Mallorca ja Londoni vahet, kuid lõpuks vist ikkagi jäi Mallorcale pidama. Tore lugemine, aga natuke kade ka.
Blondid elajad. Marusja Klimova
„Blondid elajad” on Klimova autobiograafilise triloogia kolmas raamat. Romaani tegevus leiab aset 1990. aastatel, Venemaa jaoks pöördelisel kümnendil, millele Marusja heidab nähtava pingutuseta pilgu teise aastatuhande lõpu kõrgustest. Kirjaniku loodud Vene uusdekadentidest ja transvestiitidest tegelaskujud, kes vahetavad mängleva kergusega maske ja kostüüme, sobivad ülimalt hästi tolle kümnendi globaalse karnevali õhustikku. Esmakordselt 2001. aastal väikses tiraažis ilmunud „Blondid elajad” sai vene kirjasõna kõige nõudlikumate nautlejate seas kohe kultusraamatuks.
No ei kõnetanud mind see raamat. Kohe üldse mitte! Jätsin pooleli kohe alguses.
Tal on midagi plaanis. Sara Goodman
Ei ole paremat aega elu pöördpunktides selguse saamiseks kui teel olles Jenna on šokeeritud, kui abikaasa palub pärast neli aastat kestnud abielu lahutust. Kuna tal on nüüd aega ja elu on muutumas, nõustub ta sõitma oma ekstsentrilise vanaema Evelyniga mereäärsesse Massachusettsi linna, kus sai alguse suur osa nende perekonna ajaloost. Kui nad on teele asunud, räägib Evelyn loo esimesest pilgust teineteise leidnud teismeliste armastusloost, mis vallutas ta südame rohkem kui seitsekümmend aastat tagasi ja muutis tema elukäiku. Ta kinnitab, et nad ei sõida kodulinna sugugi sellepärast – ükskõik kui palju ta ka räägib Tonyst, tema unustamatust ja keelatud esimesest armastusest. Kohale jõudes kohtub Jenna Tony hooliva loomuga õepoja Joega. Uus sõprus ja värske ookeaniõhk annavad talle kindlustunde ja distantsi, mida ta vajab, et abielu purunemisest tingitud valu seljataha jätta. Evelyni mineviku saladusi ja tõdesid avastades leiab Jenna oma vanaemas ja iseendas uusi jooni, mille olemasolu ta ei aimanudki, ja saab teada, et tervenemisvõimalused võivad saabuda naise elu kõige ootamatumatel hetkedel.
No selle raamatu puhul on tegu ikka täiega naistekas-muinasjutuga. Õnneks lõppeb kõik nii, nagu muinasjuttudes kombeks- kõik leiavad endale paarilised ja need paarilised on mõistagi printsid, kes kappavad ringi ainult valgetel hobustel. Tegelikult ei ole mul põhjust iroonitseda, naistekas, nagu iga teinegi. Igaval ja mõttetühjal hetkel täiesti loetav.
Oh sa püha(de) vahetus. Adam Kay
Kirjutasin siin mõni aeg tagasi Adam Kay raamatutest. Tegu on(oli) arstiga, kes nüüdseks tegutseb komöödiaskeenel ja on ka kirjanik. Selles raamatus on lühikesed humoorikad lood jõulude ajal tööl olevate arstide juhtumistest.
Kerge ja kiire lugemine. Tore ka. Valgetel hobustel kappavad printsid ka puuduvad ja see on boonuseks. Soovitan.
Labidas maasse. Loretta Nyhan
Totakavõitu naistekas ühest leseks jäänud naisest, kes leinast ülesaamiseks kaevas enda muru üles ja muutis selle aiamaaks.