Abieluportree. Maggie O`Farrell
Romaan on kirjutatud ajaloos tõesti olemas olnud inimese põhjal. 16.sajandil elanud Lucrezia de Medici oli suurhertsogi tütar. Ta anti naiseks Ferrera hertsogile, kui ta oli alles laps. 16 aastaselt oli ta juba ammu abielunaine ning suri väidetavalt tuberkuloosi. Jutud käisid aga, et tegelikult ta mürgitati. Rohkem ajaloost teada ei ole ning kirjanik on selle info põhjal üritanud välja mõelda oma versiooni juhtunust. Mulle raamat väga meeldis. Lugu ise oli huvitav, aga mulle meeldib eriti see, et raamat viib tõesti 16.sajandisse ja sel ajal elanud inimeste argiellu. Põnev ja erinev.
Väga soovitan.
Minu elu sinu oma eest. Vanessa Carnevale
Suvaline naistekas. Õnnelik paar jääb lapseootele, kuid rasedus katkeb. Selgub, et naisel on haruldane südamerike ning uus rasedus võib olla eluohtlik nii talle kui lapsele. Ometi ootamatult jääb naine uuesti rasedaks. Kui ta raseduse alles jätab, võib ta ise surra. Kui mees ta ümber suudab veenda, võib ta (mees siis) jääda ilma mõlemast- nii lapsest kui ka naisest. Selline dilemma siis. Naine on valmis eluga riskima, et laps saada, mees aga ei taha naist kaotada. Hea on raamatu juures see, olukord on huvitav ja diskussiooni tekitav ka seltskonnas, et kes kuidas otsustaks. Halb on mõistagi see, et tegelased on ikka üsna kaugel tavalisest elust ja väga täiuslikud kõik.
Võib ju lugeda.
Osadeks võetud Liz Talley
Kopeerin siia raamatu tutvustuse, sest jumala eest- üldse ei mäletanud, mis raamat see selline oli :).
Haarav romaan kauaaegsetest sõpradest ja trenditeadlikust kättemaksustAntikvariaadi omaniku Cricket Crosby elu pöördub pahupidi, kui ta avastab, et kuulujutud tema abikaasa afääri kohta ei olegi pelgalt lõunaosariiklaste ajaviiteline keelepeks. Tema plaan on palgata detektiiv, leida advokaat, võtta appi oma uus assistent Ruby ja maksta mehele kätte.
Ruby teab, kui kiiresti asjad muutuvad. Seljataga tormine minevik, on ta valmis looma endale uut tulevikku, töötades Cricketi poes ja hakates disaineriks, kes võtab vintage kõrgmoe osadeks lahti. Kui üldse keegi suudab rebenenud kohad Cricketi elus kokku lappida, on see tema.
Selgub aga, et Cricketi elu ei ole ainult rebenenud. See on kortsus, plekiline ja õmblustest lahti tulemas. Koos Ruby ja tema sugulastekarjaga – kuhu kuuluvad napsilembene eradetektiiv ja sarmikas puksiirauto juht – ajab Cricket tõe jälgi, kui ohtlikuks asjad ka ei lähe.
Tõsi, Cricketi elu ei ole selline, nagu ta endale ette kujutas. Ent ta on muutustele avatud ja nuputab välja, mida ta päriselt tahab. Ning see on juba päris imeline.
Minu soovitus- täiesti tüüpiline naistekas. See ütleb kõik. Lugemine pole keelatud.
Racheli puhkus. Marian Keyes
Lollakas naistekas. Raamat üritab, et samastumist leiaksid noored suht vaesed linnanaised, kelle ellu kuuluvad peod, alkohol, uimastid ja rahustid. Tööl käimine on kolmandajärguline ja ülal pidama peaks neid nende vanemad. Mina kuskilt otsast sihtgruppi ei kuulu ja isegi huvi ei tunne selle seltskonna mõttemaailma vastu. Võib-olla triggerdab mind hoopis mõte, et mina võiks olla see vanem, kellel on selline laps. Hoidku jumal! Aga muidu on Tuhkatriinu lugu nagu naistekas ikka. Peategelane, kes on alguses oma eluga halvas kohas, leiab raamatu käigus oma õnne.
Minu soovitus- ära sa seda küll loe.
Tsenseerimata: lugu arstist, kellel said patsiendid otsa. Adam Kay
See teeb haiget: nooremarsti salajased päevikud. Adam Kay
Adam Kay oli günekoloog, kes on oma tööst ja elust mitu raamatut kirjutanud. "Tsenseerimata" lugesin ma sel aastal, aga "See teeb haiget" mõni aasta varem. Veel on samalt kirjanikult eesti keeles ilmunud "Oh sa püha(de) vahetus".
Adam Kay oli arsti poeg ja arstiks saamine oli talle juba ette määratud valik. Hoolimata sellest, et Adamist saigi arst, ta oma arstirolli eriti ei nautinud. Viimases raamatus ongi ta oma tööst loobunud ning üritab läbilööki stand-up koomikuna ja ilmselgelt ka kirjanikuna. Kuivõrd tal on soont koomikukarjääriks, on ka tema raamatud toredad ja humoorikalt kirja pandud. Lisaks muidugi sissevaade arstide ellu ja tema isiklikku ellu ka. Mulle väga meeldisid mõlemad need raamatud, esimene võib-olla natuke rohkem. Pean selle veel lugemata raamatu ka tellima raamatukogust.
Ja lisaks on autor kirjutanud ka lasteraamatu Kay anatoomia: täielik (ja täiesti vääritu) inimkeha käsiraamat. Oleks selles vanuses lapsi käepärast võtta, siis kindlasti laenutaks selle ka.
Soovitan soojalt.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar