Majorelle aed oli meie tänase päeva põhiline sihtkoht. Sinna tuleb pilet ette bronnida. Meie tegime bronni kohalejõudmise õhtul ja nüüd- neljandal päeval avanes alles võimalus aeda pääseda.
Aia lõi üks prantsuse kunstnik Jacques Majorelle 19 sajandi algupoolel. Majorelle oli tegelikult mitte aednik, vaid maalikunstnik ja seda on aiast ka igal sammul näha. Majorelle sinine, mida aias on palju kasutatud, on selle nimega lausa patendeeritud.
Kahjuks lahutas Majorelle 1950 aastal oma abielu ja oli sunnitud aia maha müüma. Aed jäi hooletusse.
1980-ndatel sattusid Marakeshi moekunstnik Yves Saint-Laurent ja tema kaaslane. Nad ostsid aia ära ja lasid selle taastada. Peale YSL surma on aed antud üle YSL sihtasutusele, kes aeda hooldab. Nüüd on aed ka avalikkusele avatud ja näeb suurepärane välja.
Lisaks aiale ja väikesele villale külastasime ka samas asuvat berberi muuseumi ning YSL muuseumi.
Mina olin tõesti täiesti vaimustuses eriti aiast, aga YSL muuseumist ka. Ma tean, et neid aia pilte on siin kaugelt rohkem kui tarvis, aga no tõesti oli ilus ja minu meelest tõesti nagu taimedega tehtud maalid.
 |
Berberi muuseum |
Õhtul käisime hammamis. Tegu oli lihtsat sorti linnasaunaga Hammam Mouassine. Mehed sisenesid ühest uksest ja naised teisest. Meid Annaga pesti igal juhul põhjalikult puhtaks ja erilist luksust tõesti ei olnud. Võtsime pisikeseks luksuseks siiski ka massaazid. Mina soovitan seda hammami külastada küll ja internetis soovitavad seda paljud, et juhul, kui tahta just kohalikku koloriiti ja autentset elamust.
 |
Õhtu lõpuks veel väike nupuke nimede hääldusest. Mind kutsutakse siis kindlalt Käze`ks ja sellele nimele ma ka reageerin. Käisime aga Starbucksis ja seal küsiti, kellele tellimus läheb. Hajameelselt ütlesin oma tavalise nime Kaja ja palun väga, mis topsiku peale kirjutati- minu uus nimi Hhaya :) |
 |
See kassike hüppas sealsamas Starbucksis esialgu Tiidule õlale ja ronis siis Anna sülle magama :) |